Национал-социјалистичка Немачка је посвећивала доста пажње својој економији и истицала да сваки Немачки држављанин, који вредно и савесно ради свој посао, доприноси развоју немачке привреде, немачког народа и државе, па и њеним успецима на војном пољу. Вредан и савестан рад представља се као часно служење народу и држави. Једноставни и лепи плакати, са универзалним темама и кратким и упечатљивим слоганима.
"Хитлер гради уз помоћ (немачких радника) - Купујте немачку робу" (Hitler baut auf helft mit... - Kauft deutsche Ware)
Позив народу да купује немачку робу како би помогла самој држави (оличену у свом "фиреру") да јача немачку привреду. Порука народу да сваки човек, и својим малим доприносом, купујући домаћу робу, помаже својој земљи и свом народу, јачајући привреду своје земље.
"Посао земљорадника" (Schaffendes Landvolk)
Најава Института за немачку домаћу економску пропаганду (Institut für Deutsche Wirtschaftspropaganda) који је најављивао "Изложбу пољопривредништва покрајине Шлезвиг-Холштајн: Изложба домаћих животиња" (Leistungsschau der Landesbauernschaft Schleswig-holstein: Landestierschau), у Килу, главном граду те покрајине, за 17.-25. јул 1937. године.
"Цео дан за Национал социјалистичку партију"
(Kreis-tag der NSDAP, Bad Tölz 23.-25.5.1941.)
Најава за манифестацију "Цео дан за Национал-социјалистичку партију" у баварском граду Бад Телцу, за 23.-25. мај 1941.
(Kreis-tag der NSDAP, Bad Tölz 23.-25.5.1941.)
Најава за манифестацију "Цео дан за Национал-социјалистичку партију" у баварском граду Бад Телцу, за 23.-25. мај 1941.
"Ти си на фронту" (Du bist front)
Држава истиче да је сваки радник, који ради свој посао, исто што и војник на фронту. Могло би се рећи и да и сама економија једне државе води праву битку у рату и да је самим тим, управо, и сам радник, самим тим, и прави војник. Позив народу да што више и вредније ради како би успеси државе на војном пољу били све бољи. Наглашава се да је сваки рад користан за државу и да сваки појединац, својим радом, помаже државу. Такође, и то да постоји тесна веза између оних који су остали код кућа, упослени, и оних који ратују на фронту, и да једни од других, и њихових успеха, зависе. Из овога се може извести да је цео народ један јединствени организам, где је сваки од делова друштва упослен и ради на истом задатку, сваки на свом пољу и на свој начин.